Raffles Öyküsü

Keşfetmek için Kaydırın
 

Gerçek lüks yalnızca yaptıklarınızla değil, kendinizi nasıl hissettiğinizle de alakalıdır.

Raffles sizleri en sıcak şekilde karşılamak, sizlere en zengin deneyimleri ve en güzel anıları yaşatmak için beklediğinizden daha fazlasını yapmaktadır. Günümüzde de efsane tüm dünyada devam ediyor. Her şeyin başladığı Raffles Singapore’nin kolonyal görkeminden, Dubai, Paris ve Varşova’daki kentsel vahalara ve Maldivler, Bali veya Makati’deki huzurlu resortlara. Raffles Hikayesi yakında Londra, Boston, Moskova ve daha birçok yerde devam edecek. Raffles adı lüks, cazibe ve sıradışı macera ile eşanlamlıdır. Her otel medeniyetlerin kavşağındaki bir sükunet ve cazibe vahasıdır. Her biri kendi başına dikkatlice seçilmiş destinasyonlardır. Her biri eşsiz, tarifsiz, muhteşem birer Raffles'tır.

Şu anda, Raffles olarak daha da büyüyor ve yeni, bazen de şaşırtıcı destinasyonlara ulaşıyorken, dünyanın neresine gidersek gidelim konuklarımız aynı macera, lüks ve ihtişamlı hizmet ruhuyla dolu olarak Raffles ayrıcalığını yansıtacağımızdan emin olabilirler. Heyecan verici ve büyüleyici, ferahlatıcı ve canlandırıcı - Raffles maceracı bir ruha sahip ve en iyiyi isteyenlerin tercihi.

1887'den beri efsanevi hizmet.

1887

Raffles Hotel Singapore açılıyor, kumsala ve Güney Çin Denizi'ne bakan eski bungalov tarzı binasında 10 oda sunuyor.  Yakında Kim Kimdir listesi gibi okunabilecek konuk listesiyle, Uzak Doğu'nun en meşhur oteli oluyor ve öyle de kalacak.

1989

Raffles Hotel, Singapur'u yeniden geliştirmek ve yönetmek üzere Raffles International Ltd, Raffles Holdings Limited'in otel yönetimi kolu olarak kuruldu. 

1991

2,5 yıl süren ve 1915 yılında en parlak ve zarif çağını yaşadığı dönemlerdeki gibi görünecek şekilde yapılan komple bir restorasyondan sonra Raffles Hotel, Singapur 16 Eylül'de tekrar açılıyor.

1997

Raffles Kamboçya'da şehrin simgesi olacak iki otel açıyor - Raffles Hotel Le Royal, Phnom Penh ve Raffles Grand Hotel d’Angkor, Siem Reap.

2006

Raffles Dubai'nin açılışıyla birlikte Raffles, Orta Doğu'ya doğru genişlemeye başlıyor.

2007

Royal Monceau QDHP tarafından satın alındı ve yönetimi Raffles Hotels and Resorts’a tahsis edildi.

2010

Raffles Makkah sarayı markanın Orta Doğu’da varlığını güçlendirerek açılıyor. Royal Monceau, Fransız tasarımcı Phillippe Starck tarafından yönetilen 2 yıllık yoğun renovasyon çalışmalarından sonra yeniden açılıyor.

2011

Raffles, uzak Praslin adasında açılarak doğa harikaları arasında Seychelles’de kendine yuva ediniyor: Hint Okyanusu’nda açılan ilk Raffles oteli olma özelliği taşıyor.

2012

Raffles & Fairmont Makati kompleksi kapılarını açıyor. 18 yıl sonra merkezi iş semtinde açılan ilk Lüks otel olma özelliğini taşıyor.

2013

Raffles, Çin’in güneydeki tropik adası olan Hainan’da en büyük otelini açıyor; şu ana kadar, Clearwater Bay Golf Kulübünün iki şampiyona golf sahasının bitişiğinde adadaki tek lüks otel olarak varlığını sürdürüyor.

2014

Raffles Istanbul Zorlu Center’in kalbinde, Boğaz’ın nefes kesen manzaralarını eşliğinde şık ve lüks bir adres olarak açılıyor.

2015

Cakarta’nın altın üçgeni, şık bir Endonezya estetik tasarımını modern teknoloji ve seçkin konfor ile birleştiren ilk Raffles oteline hoşgeldin diyor.

2016

Accor, FRHİ’yi satın alarak, zirve lüks segmanında Raffles ile portföyünü güçlendiriyor.

2018

1857 tarihinden Enrico Marconi tarafından inşa edilen bir neo-rönesans sarayında Raffles’ın üçüncü Avrupa destinasyonunu olan Raffles Europejski Warsaw’un açılıyor.

2019

Raffles portföyünü, kristal berraklığındaki Hint Okyanusu’ndaki Raffles Maldives Meradhoo ve iş semtinin şehir körfezi ile buluştuğu yerde görkemli bir simge olan Raffles Shenzhen ile genişletiyor. Raffles’ın efsanevi amiral gemisinin geri dönüşü; Raffles Singapore yeniden açılıyor.

2020

Raffles Bali’nin açılışı: Jimbaran Körfezi’nin büyüleyici manzaraları eşliğinde tropik yamaç bahçelerinde bulunan 32 seçkin havuz villası koleksiyonu. Bireysel özen ve titizlik sanatını yücelten, duygusal esenlik için sessiz bir inziva

2021

Raffles Udaipur ve Raffles The Palm Dubai, favori destinasyonlara taze perspektifler kazandırarak açılıyor. Raffles Udaipur huzurlu doğal bir ortamla uyumlu mimari bir harika; Raffles the Palm Dubai, Dubai’nin sosyal yaşamının merkezinde ustalar tarafından hazırlanmış ihtişamlı bir saray.

2022

Raffles Singapore’un yerli Tarihçisi Leslie Danker, Raffles topluluğunun en uzun süre hizmet veren üyesi olarak 50. Yılını kutluyor. Sn. Danker’in 50 yıllık kariyeri onu bakım gözetmenliğinden, misafirlerimizi zengin tarihimizin nostaljik anekdotlarıyla büyülediği, tesadüfi tarihçiliğe götürdü.


Raffles Gala Etkinlikleri

1997 yılında, şirket REACH (Cesaret, Yardım, Şefkat ve Umut Sunma) isimli bir kamu programı başlattı. Bu program Raffles Hotels & Resorts'un faaliyette bulunduğu destinasyonlarda temel imkanlardan yoksun çocuklar, sanat ve çevre için önemli destekler sağladı.

1992 yılından beri, her yıl Raffles Singapur'da Raffles Noel Ağacı Müzayedesi ve Gala Yemeği düzenleyerek 280.000 Singapur Dolarından daha fazla bağış toplanmıştır. Son 16 yıldır, 3.000.000 Singapur Dolarından daha fazla bağış bu yıllık etkinliklerden toplanmış ve Singapur'da bulunan çeşitli yardım kuruluşlarının bu bağışlardan faydalanması sağlanmıştır.

Raffles Praslin, Seyşeller'de biyoçeşitliliği desteklemek için bulunduğumuz faaliyetlerimiz arasında Seyşeller Mağara Kırlangıçlarının yuva alanlarının geliştirme çalışmalarından korunması ve tehlike altındaki Seyşeller Mavi Güvercinini besleyen ve tatil köyü peyzaj planları içinde yer alan bitkilerin korunması bulunmaktadır. Aynı zamanda 40 yıl önce çıkan yangınlarda çorak kalan arazilerden Raffles Praslin, Seyşeller toprakları üzerinde bulunan yerlerde çeşitli endemik ve yöreye özgü bitki türleri yeniden yetiştirilmeye başlandı. Görülmeye değer birçok şey arasında ender rastlanan Coco de Mer ve Bwa Ponm da bulunmaktadır. Bunlar yöreye özgü mavi papağanın en sevdiği yiyeceklerdir.

Raffles Dubai'nin REACH çabaları fakir aileler, özel ihtiyaçları olan çocuklar ve yetişkinler ile kanser farkındalığını arttırmak üzerine yoğunlaşmıştır. Yıllık etkinlikler arasında okul masraflarına katkıda bulunan Children's Hope Foundation, Pancreatic Cancer Research, Safe & Sound Breast Cancer Awareness için bağış etkinliklerine ev sahiplikleri bulunmaktadır. Otelin REACH takviminde bir diğer önemli etkinlik Ramazan ayı sırasında yer almaktadır. Raffles Dubai 2011 yılında otel lobisinde özel ihtiyaçları olan yetişkinlerin yapmış olduğu resimleri sergileyerek Mawaheb from Beautiful People isimli sanat stüdyosunu desteklemiştir.

Raffles Yeşil İnisiyatifleri

 

Raffles, tüm otellerinde AccorHotels’in Planet 21 programına tam olarak uymayı planlamaktadır. Program atık yönetimi, enerji ve su tasarrufunda iyileştirmeler ile yerel gruplar ve iş ortaklıklarıyla toplumda, iş ve sosyal hizmetler sağlamak gibi faaliyetlere odaklanmıştır.

Çevresel faydalar kaynakların kısıtlı harcanması ve en iyi uygulamalar yoluyla sağlanmaktadır. Program sürdürülebilirliğe vurgu yapmakta ve geri dönüşüm ile otel mutfaklarında organik atıkların yönlendirilmesinden enerji tasarruflu lambalarla donanımın iyileştirilmesine kadar her şeyi kapsamaktadır. Bir denetim raporu her otelin çevre girişimlerini kayıt altına almaktadır. Bu rapor ayrıca otelin gelişimini takip etmekte ve otellerin Yeşil Ortaklık direktiflerini yerine getirdiklerinden de emin olmaktadır.

Ayrıca, bölgedeki yoğun turizme rağmen doğal ekosistemin devamını sağlamak amacıyla Siem Reap nehrinin yıllık temizlenmesi Raffles Grand Hotel d’Angkor personeli tarafından organize edilmektedir.

Ödüller

Raffles Hotels & Resorts’un duyarlı bir lüks ve düşünceli, samimi, zarif bir hizmet anlayışı otel ve tatil köylerini her seferinde ilgi odağı haline getirir. En son alınan ödüller:

10 Numaralı Otel Markaları

Dünya’nın En İyi Ödülleri

2022

Raffles Hotels and Resorts = 10 Numaralı Otel Markaları - Dünya’nın En İyi Ödülleri 202

Conde Nast Traveler

Dünya’nın En İyi 3. Oteli

2022

Raffles İstanbul Conde Nast Traveler tarafından  Dünya’nın En İyi 3. Oteli olarak aday gösterildi

Dünya Spa Ödülleri

Dünya Spa Ödülleri Kazananı

2021

Raffles Praslin Seychelles 2021‘de Dünya’nın Spa Ödülü Kazananı olarak aday gösterildi

Avrupa’daki en iyi oteller

Okuyucuların Tercihi Ödülü

2021

Raffles Europejski Warsaw Readers' Choice Awards tarafından Avrupa’nın en iyi oteli olarak aday gösterildi

Seyahat + Eğlence

Dünya’nın En İyi Ödülleri

2021

Raffles Singapore Travel + Leisure tarafından Dünya’nın En İyi Ödülleri 2021 için aday gösterildi

Forbes Travel Guide

Beş Yıldızlı Otel

2021

Le Royal Monceau - Raffles Paris Forbes Travel Guide tarafından Beş Yıldızlı Otel 2021 olarak aday gösterildi