Ana İçeriğe Geç Tarayıcınız çerçeveleri desteklemiyor.
Varış Yeri Haritasına Göz At

Asya Pasifik

Çin

Hindistan

  Endonezya

  Maldivler

   Filipinler

   Singapur

   Avrupa

   Fransa

   Polonya

   Türkiye

   Orta Doğu ve Afrika

   Suudi Arabistan

   Seyşeller

   Birleşik Arap Emirlikleri

   Otel Bul Katmanını Kapat
   Kapat
   Kapat
   Kapat
   Raffles Singapore Courtyard

   Raffles Öyküsü

   Keşfetmek için Kaydırın
    

   Gerçek lüks yalnızca yaptıklarınızla değil, kendinizi nasıl hissettiğinizle de alakalıdır.

   Raffles sizleri en sıcak şekilde karşılamak, sizlere en zengin deneyimleri ve en güzel anıları yaşatmak için beklediğinizden daha fazlasını yapmaktadır. Günümüzde de efsane tüm dünyada devam ediyor. Herşeyin başladığı Raffles Singapore’nin klasik kolonyal görkeminden, Dubai, Şeyseller, Kamboçya, Paris, Hainan, Makati, Mekke, Varşova ve yakında Maldivler, Şenzen ve daha birçok yere. Raffles adı lüks, cazibe ve sıradışı macera ile eşanlamlıdır. Her otel medeniyetlerin kavşağındaki bir sükunet ve cazibe vahasıdır. Her biri kendi başına dikkatlice seçilmiş destinasyonlardır. Her biri eşsiz, tarifsiz, muhteşem birer Raffles'tır.

   Şu anda, Raffles olarak daha da büyüyor ve yeni, bazen de şaşırtıcı destinasyonlara ulaşıyorken, dünyanın neresine gidersek gidelim konuklarımız aynı macera, lüks ve ihtişamlı hizmet ruhuyla dolu olarak Raffles ayrıcalığını yansıtacağımızdan emin olabilirler. Heyecan verici ve büyüleyici, ferahlatıcı ve canlandırıcı - Raffles maceracı bir ruha sahip ve en iyiyi isteyenlerin tercihi.
   1887'den beri efsanevi hizmet.
   Raffles Hotel Singapore Raffles Hotel Singapore

   1887

   Raffles Hotel Singapore açılıyor, kumsala ve Güney Çin Denizi'ne bakan eski bungalov tarzı binasında 10 oda sunuyor.  Yakında Kim Kimdir listesi gibi okunabilecek konuk listesiyle, Uzak Doğu'nun en meşhur oteli oluyor ve öyle de kalacak.

   Raffles Hotel Singapore Raffles Hotel Singapore

   1989

   Raffles Hotel, Singapur'u yeniden geliştirmek ve yönetmek üzere Raffles International Ltd, Raffles Holdings Limited'in otel yönetimi kolu olarak kuruldu. 

   Raffles Hotel Singapore önden görünüm Raffles Hotel Singapore önden görünüm

   1991

   2,5 yıl süren ve 1915 yılında en parlak ve zarif çağını yaşadığı dönemlerdeki gibi görünecek şekilde yapılan komple bir restorasyondan sonra Raffles Hotel, Singapur 16 Eylül'de tekrar açılıyor.

   Raffles Kamboçya havuz Raffles Kamboçya havuz

   1997

   Raffles Kamboçya'da şehrin simgesi olacak iki otel açıyor - Raffles Hotel Le Royal, Phnom Penh ve Raffles Grand Hotel d’Angkor, Siem Reap.

   Raffles Travellers Palm Raffles Travellers Palm

   2006

   Raffles Dubai'nin açılışıyla birlikte Raffles, Orta Doğu'ya doğru genişlemeye başlıyor.


   Raffles Gala Etkinlikleri

   Raffles Gala Etkinlikleri

   1997 yılında, şirket REACH (Cesaret, Yardım, Şefkat ve Umut Sunma) isimli bir kamu programı başlattı. Bu program Raffles Hotels & Resorts'un faaliyette bulunduğu destinasyonlarda temel imkanlardan yoksun çocuklar, sanat ve çevre için önemli destekler sağladı.
   1992 yılından beri, her yıl Raffles Singapur'da Raffles Noel Ağacı Müzayedesi ve Gala Yemeği düzenleyerek 280.000 Singapur Dolarından daha fazla bağış toplanmıştır. Son 16 yıldır, 3.000.000 Singapur Dolarından daha fazla bağış bu yıllık etkinliklerden toplanmış ve Singapur'da bulunan çeşitli yardım kuruluşlarının bu bağışlardan faydalanması sağlanmıştır.
   Raffles Praslin, Seyşeller'de biyoçeşitliliği desteklemek için bulunduğumuz faaliyetlerimiz arasında Seyşeller Mağara Kırlangıçlarının yuva alanlarının geliştirme çalışmalarından korunması ve tehlike altındaki Seyşeller Mavi Güvercinini besleyen ve tatil köyü peyzaj planları içinde yer alan bitkilerin korunması bulunmaktadır. Aynı zamanda 40 yıl önce çıkan yangınlarda çorak kalan arazilerden Raffles Praslin, Seyşeller toprakları üzerinde bulunan yerlerde çeşitli endemik ve yöreye özgü bitki türleri yeniden yetiştirilmeye başlandı. Görülmeye değer birçok şey arasında ender rastlanan Coco de Mer ve Bwa Ponm da bulunmaktadır. Bunlar yöreye özgü mavi papağanın en sevdiği yiyeceklerdir.
   Raffles Dubai'nin REACH çabaları fakir aileler, özel ihtiyaçları olan çocuklar ve yetişkinler ile kanser farkındalığını arttırmak üzerine yoğunlaşmıştır. Yıllık etkinlikler arasında okul masraflarına katkıda bulunan Children's Hope Foundation, Pancreatic Cancer Research, Safe & Sound Breast Cancer Awareness için bağış etkinliklerine ev sahiplikleri bulunmaktadır. Otelin REACH takviminde bir diğer önemli etkinlik Ramazan ayı sırasında yer almaktadır. Raffles Dubai 2011 yılında otel lobisinde özel ihtiyaçları olan yetişkinlerin yapmış olduğu resimleri sergileyerek Mawaheb from Beautiful People isimli sanat stüdyosunu desteklemiştir.
   Raffles Grand Hotel d’Angkor, Siem Reap ve Raffles Hotel Le Royal, Phnom Penh’in girişimlerinde ana hak sahipleri çocuklardır. İki otel de okullar ve çocuklara eğitim fırsatları yaratan ve ihtiyacı olan çocuklar için okul malzemeleri, bilgisayarlar, giysiler, oyuncaklar, elektrik jeneratörleri ve mutfak malzemeleri sağlayan yardım kuruluşları ile ortak çalışmalar yapmaktadır. 2013 yılında oteller seyahat edenlerin bavullarını yerel topluluklar için yardım malzemeleri ile doldurmaları için yüreklendiren bir yardım kampanyası olan Pack for a Purpose (Bir Amaç için Bavul Hazırla) ile işbirliğine bağladı. Gelişmekte olan bir ülke olarak Kamboçya'da, Batı'da birçok yerde her zaman bulunan bir malzeme ya nadiren bulunabilmekte ya da bir Kamboçyalı için çok pahalı olabilmektedir. Bu da birçok yardım kuruluşunun ve ihtiyacı olan ailelerin faydalanmasını sağlamaktadır; böylece ülke için daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmaktadır. İhtiyacı olanlara dağıtılmak üzere kalemler, eğitim materyalleri, giysi ve diğer malzemeler otel temsilcilerine iletilebilir.
   Raffles Singapore, Colonnade
   Raffles Yeşil İnisiyatifleri

   Raffles Yeşil İnisiyatifleri

    
   Raffles, tüm otellerinde AccorHotels’in Planet 21 programına tam olarak uymayı planlamaktadır. Program atık yönetimi, enerji ve su tasarrufunda iyileştirmeler ile yerel gruplar ve iş ortaklıklarıyla toplumda, iş ve sosyal hizmetler sağlamak gibi faaliyetlere odaklanmıştır.
   Çevresel faydalar kaynakların kısıtlı harcanması ve en iyi uygulamalar yoluyla sağlanmaktadır. Program sürdürülebilirliğe vurgu yapmakta ve geri dönüşüm ile otel mutfaklarında organik atıkların yönlendirilmesinden enerji tasarruflu lambalarla donanımın iyileştirilmesine kadar her şeyi kapsamaktadır. Bir denetim raporu her otelin çevre girişimlerini kayıt altına almaktadır. Bu rapor ayrıca otelin gelişimini takip etmekte ve otellerin Yeşil Ortaklık direktiflerini yerine getirdiklerinden de emin olmaktadır.
   Ayrıca, bölgedeki yoğun turizme rağmen doğal ekosistemin devamını sağlamak amacıyla Siem Reap nehrinin yıllık temizlenmesi Raffles Grand Hotel d’Angkor personeli tarafından organize edilmektedir.
   Raffles Ödülleri

   Ödüller

   Raffles Hotels & Resorts’un duyarlı bir lüks ve düşünceli, samimi, zarif bir hizmet anlayışı otel ve tatil köylerini her seferinde ilgi odağı haline getirir. En son alınan ödüller:

   • Condé Nast Traveler

    Okuyucuların Seçimi

    2017

    Derginin Popüler Liste ödülünü alan Raffles İstanbul geçen bir yılın ardından seyahat severler tarafından Türkiye'nin en iyi oteli olarak değerlendirilmektedir. Le Royal Monceau - "Nüktedan ve cesur tasarımıyla" takdir gören Raffles Paris, Işıklar Şehrinin en iyi üç oteli olarak görülmektedir. 2014-2017 yılından beri.

   • Uluslararası Otel Ödülü

    Avrupa ve Türkiye’deki En İyi Otel

    2017

    Raffles İstanbul, Avrupa’nın En İyi Oteli ve Türkiye’nin En İyi Oteli adayı gösterildi

   • Hint Okyanusu Kazananları

    Dünya Seyahat Ödülleri

    2017

    Raffles Praslin Seychelles, 2017 yılında Hint Okyanusu’ndaki Önde Gelen Villa Resort adayı olarak gösterildi

   • En İyi Lüks Otel - APAC

    Okuyucuların Tercihi Ödülü

    2017

    Raffles Singapore, Travel Weekly Asia tarafından Asya Pasifik’teki En Lüks Otel adayı olarak gösterildi

   • Condé Nast Traveler

    Gold Liste

    2016

    Condé Nast Traveler editörleri Raffles Singapore tesisini dünyanın en iyi otelleri ve tesisleri arasında kabul ediyor.

   • Tripadvisor

    Traveler’s Choice Ödülleri

    2016

    Sekiz Raffles oteli, milyonlarca seyahat değerlendirmesine dayanarak dünyanın en iyi tesislerini listeleyen, prestijli bir sıralama olan 2016 TripAdvisor Traveler’s Choice Ödülleri'nin kazananları oldu. Bu onuru yaşayanlar arasında Lüks ve En İyi bölgesel otel kategorilerinde birinci sırayı alan Raffles Makati vardı.

   • Condé Nast Traveler

    Okuyucuların Tercihi Ödülü

    2015

    Condé Nast Traveler okuyucuları beş Raffles tesisini dünyanın en iyi otelleri ve tesisleri arasında kabul ediyor. Raffles Singapore ve Le Royal Monceau, Raffles Paris, sırasıyla Singapur ve Paris'in en iyi otelleri arasında yer alıyordu. Bunun yanı sıra, Raffles Grand Hotel d’Angkor ve Raffles Hotel Le Royal Güneydoğu Asya'nın En İyi 15 Oteli arasında gösteriliyordu.

   • Condé Nast Traveler

    Gold Liste

    2015

    Raffles Istanbul Condé, açıldığı ilk yıl içerisinde Nast Traveler'ın 2015 Popüler Listesi'ne kabul edildi. Tesis Over-The-Top Luxury kategorisinde onurlandırılan dört otelden biridir.

   • Condé Nast Traveler

    Gold Liste

    2015

    Raffles Singapore Condé Nast Traveler'ın 2015 Altın Listesi'nde, art arda ikinci sene de ödüle layık görülenler arasında yer alıyor.

   • Tripadvisor

    Certificate of Excellence

    2015

    Dokuz Raffles tesisi, Trip Advisor tarafından düzenli olarak mükemmel tatil yorumlarına konu olan otelleri onurlandıran 2015 Certificate of Excellence ödülüne layık görüldü. Dahası, Raffles Singapore, Raffles Hotel Le Royal ve Raffles Grand Hotel d’Angkor beş yıl üst üste Certificate of Excellence ödülüne layık görüldükleri için Hall of Frame kazananları arasında yer aldılar.

   • Tripadvisor

    Travelers' Choice Ödülleri

    2015

    Dokuz Raffles oteli, milyonlarca seyahat değerlendirmesine dayanarak dünyanın en iyi tesislerini listeleyen, prestijli bir sıralama olan 2015 TripAdvisor Traveler’s Choice Ödülleri'nin kazananları oldu. En İyi Hizmet kategorisinde her ikisi de üçüncü sırayı alan Raffles Dubai ve Raffles Hotel Singapore, bu onura layık görülen oteller arasında yer aldı. Bunun yanı sıra, Raffles Makati, Lüks kategorisinde en iyi 10 oteli arasında gösterildi.

   • Seyahat + Eğlence

    En İyi Yeni Oteller

    2015

    Travel + Leisure dergisinin okuyucuları Raffles Istanbul'u, 2015 Bt Listesi'nde bir Mükemmellik Örneği olarak kabul ediyor: En İyi Yeni Oteller, otelin modern sanat koleksiyonunu ve nefes kesen Boğaz manzaralarını öne çıkarıyor.

   • Seyahat + Eğlence

    500 Dünyanın En İyi Otelleri

    2015

    Raffles Hotel Le Royal, Travel + Leisure'ın 2015 yılı 500 Dünya'nın En İyi Oteli listesindeki tesisler arasında gösteriliyor.

   • Dünya Lüks Otel Ödülleri

    Dünya Lüks Otel Ödülleri

    2015

    Raffles İstanbul Türkiye'deki en iyi Lüks Spa Otel olarak kabul edildi. Ayrıca Raffles Praslin, Seyşeller'deki Raffles Spa, Seyşeller'deki En İyi Lüks Destinasyon Spa ödülünü kazandı.

   Condé Nast Traveler

   Okuyucuların Seçimi

   2017

   Derginin Popüler Liste ödülünü alan Raffles İstanbul geçen bir yılın ardından seyahat severler tarafından Türkiye'nin en iyi oteli olarak değerlendirilmektedir. Le Royal Monceau - "Nüktedan ve cesur tasarımıyla" takdir gören Raffles Paris, Işıklar Şehrinin en iyi üç oteli olarak görülmektedir. 2014-2017 yılından beri.

   Uluslararası Otel Ödülü

   Avrupa ve Türkiye’deki En İyi Otel

   2017

   Raffles İstanbul, Avrupa’nın En İyi Oteli ve Türkiye’nin En İyi Oteli adayı gösterildi

   Hint Okyanusu Kazananları

   Dünya Seyahat Ödülleri

   2017

   Raffles Praslin Seychelles, 2017 yılında Hint Okyanusu’ndaki Önde Gelen Villa Resort adayı olarak gösterildi

   En İyi Lüks Otel - APAC

   Okuyucuların Tercihi Ödülü

   2017

   Raffles Singapore, Travel Weekly Asia tarafından Asya Pasifik’teki En Lüks Otel adayı olarak gösterildi

   Condé Nast Traveler

   Gold Liste

   2016

   Condé Nast Traveler editörleri Raffles Singapore tesisini dünyanın en iyi otelleri ve tesisleri arasında kabul ediyor.

   Tripadvisor

   Traveler’s Choice Ödülleri

   2016

   Sekiz Raffles oteli, milyonlarca seyahat değerlendirmesine dayanarak dünyanın en iyi tesislerini listeleyen, prestijli bir sıralama olan 2016 TripAdvisor Traveler’s Choice Ödülleri'nin kazananları oldu. Bu onuru yaşayanlar arasında Lüks ve En İyi bölgesel otel kategorilerinde birinci sırayı alan Raffles Makati vardı.

   Condé Nast Traveler

   Okuyucuların Tercihi Ödülü

   2015

   Condé Nast Traveler okuyucuları beş Raffles tesisini dünyanın en iyi otelleri ve tesisleri arasında kabul ediyor. Raffles Singapore ve Le Royal Monceau, Raffles Paris, sırasıyla Singapur ve Paris'in en iyi otelleri arasında yer alıyordu. Bunun yanı sıra, Raffles Grand Hotel d’Angkor ve Raffles Hotel Le Royal Güneydoğu Asya'nın En İyi 15 Oteli arasında gösteriliyordu.

   Condé Nast Traveler

   Gold Liste

   2015

   Raffles Istanbul Condé, açıldığı ilk yıl içerisinde Nast Traveler'ın 2015 Popüler Listesi'ne kabul edildi. Tesis Over-The-Top Luxury kategorisinde onurlandırılan dört otelden biridir.

   Condé Nast Traveler

   Gold Liste

   2015

   Raffles Singapore Condé Nast Traveler'ın 2015 Altın Listesi'nde, art arda ikinci sene de ödüle layık görülenler arasında yer alıyor.

   Tripadvisor

   Certificate of Excellence

   2015

   Dokuz Raffles tesisi, Trip Advisor tarafından düzenli olarak mükemmel tatil yorumlarına konu olan otelleri onurlandıran 2015 Certificate of Excellence ödülüne layık görüldü. Dahası, Raffles Singapore, Raffles Hotel Le Royal ve Raffles Grand Hotel d’Angkor beş yıl üst üste Certificate of Excellence ödülüne layık görüldükleri için Hall of Frame kazananları arasında yer aldılar.

   Tripadvisor

   Travelers' Choice Ödülleri

   2015

   Dokuz Raffles oteli, milyonlarca seyahat değerlendirmesine dayanarak dünyanın en iyi tesislerini listeleyen, prestijli bir sıralama olan 2015 TripAdvisor Traveler’s Choice Ödülleri'nin kazananları oldu. En İyi Hizmet kategorisinde her ikisi de üçüncü sırayı alan Raffles Dubai ve Raffles Hotel Singapore, bu onura layık görülen oteller arasında yer aldı. Bunun yanı sıra, Raffles Makati, Lüks kategorisinde en iyi 10 oteli arasında gösterildi.

   Seyahat + Eğlence

   En İyi Yeni Oteller

   2015

   Travel + Leisure dergisinin okuyucuları Raffles Istanbul'u, 2015 Bt Listesi'nde bir Mükemmellik Örneği olarak kabul ediyor: En İyi Yeni Oteller, otelin modern sanat koleksiyonunu ve nefes kesen Boğaz manzaralarını öne çıkarıyor.

   Seyahat + Eğlence

   500 Dünyanın En İyi Otelleri

   2015

   Raffles Hotel Le Royal, Travel + Leisure'ın 2015 yılı 500 Dünya'nın En İyi Oteli listesindeki tesisler arasında gösteriliyor.

   Dünya Lüks Otel Ödülleri

   Dünya Lüks Otel Ödülleri

   2015

   Raffles İstanbul Türkiye'deki en iyi Lüks Spa Otel olarak kabul edildi. Ayrıca Raffles Praslin, Seyşeller'deki Raffles Spa, Seyşeller'deki En İyi Lüks Destinasyon Spa ödülünü kazandı.

   © Copyright 2018 - Site Haritası


   Raffles. 1887'den beri efsanevi hizmet.