Raffles Singapore Courtyard

Raffles Öyküsü

Keşfetmek için Kaydırın
 

Gerçek lüks yalnızca yaptıklarınızla değil, kendinizi nasıl hissettiğinizle de alakalıdır.

Raffles sizleri en sıcak şekilde karşılamak, sizlere en zengin deneyimleri ve en güzel anıları yaşatmak için beklediğinizden daha fazlasını yapmaktadır. Günümüzde de efsane tüm dünyada devam ediyor. Herşeyin başladığı Raffles Singapore’nin klasik kolonyal görkeminden, Dubai, Şeyseller, Kamboçya, Paris, Hainan, Makati, Mekke, Varşova ve yakında Maldivler, Şenzen ve daha birçok yere. Raffles adı lüks, cazibe ve sıradışı macera ile eşanlamlıdır. Her otel medeniyetlerin kavşağındaki bir sükunet ve cazibe vahasıdır. Her biri kendi başına dikkatlice seçilmiş destinasyonlardır. Her biri eşsiz, tarifsiz, muhteşem birer Raffles'tır.

Şu anda, Raffles olarak daha da büyüyor ve yeni, bazen de şaşırtıcı destinasyonlara ulaşıyorken, dünyanın neresine gidersek gidelim konuklarımız aynı macera, lüks ve ihtişamlı hizmet ruhuyla dolu olarak Raffles ayrıcalığını yansıtacağımızdan emin olabilirler. Heyecan verici ve büyüleyici, ferahlatıcı ve canlandırıcı - Raffles maceracı bir ruha sahip ve en iyiyi isteyenlerin tercihi.

1887'den beri efsanevi hizmet.

1887

Raffles Hotel Singapore açılıyor, kumsala ve Güney Çin Denizi'ne bakan eski bungalov tarzı binasında 10 oda sunuyor.  Yakında Kim Kimdir listesi gibi okunabilecek konuk listesiyle, Uzak Doğu'nun en meşhur oteli oluyor ve öyle de kalacak.

1989

Raffles Hotel, Singapur'u yeniden geliştirmek ve yönetmek üzere Raffles International Ltd, Raffles Holdings Limited'in otel yönetimi kolu olarak kuruldu. 

1991

2,5 yıl süren ve 1915 yılında en parlak ve zarif çağını yaşadığı dönemlerdeki gibi görünecek şekilde yapılan komple bir restorasyondan sonra Raffles Hotel, Singapur 16 Eylül'de tekrar açılıyor.

1997

Raffles Kamboçya'da şehrin simgesi olacak iki otel açıyor - Raffles Hotel Le Royal, Phnom Penh ve Raffles Grand Hotel d’Angkor, Siem Reap.

2006

Raffles Dubai'nin açılışıyla birlikte Raffles, Orta Doğu'ya doğru genişlemeye başlıyor.

2007

Royal Monceau QDHP tarafından satın alındı ve yönetimi Raffles Hotels and Resorts’a tahsis edildi.

2010

Raffles Makkah sarayı markanın Orta Doğu’da varlığını güçlendirerek açılıyor. Royal Monceau, Fransız tasarımcı Phillippe Starck tarafından yönetilen 2 yıllık yoğun renovasyon çalışmalarından sonra yeniden açılıyor.

2011

Raffles, uzak Praslin adasında açılarak doğa harikaları arasında Seychelles’de kendine yuva ediniyor: Hint Okyanusu’nda açılan ilk Raffles oteli olma özelliği taşıyor.

2012

Raffles & Fairmont Makati kompleksi kapılarını açıyor. 18 yıl sonra merkezi iş semtinde açılan ilk Lüks otel olma özelliğini taşıyor.

2013

Raffles, Çin’in güneydeki tropik adası olan Hainan’da en büyük otelini açıyor; şu ana kadar, Clearwater Bay Golf Kulübünün iki şampiyona golf sahasının bitişiğinde adadaki tek lüks otel olarak varlığını sürdürüyor.

2014

Raffles Istanbul Zorlu Center’in kalbinde, Boğaz’ın nefes kesen manzaralarını eşliğinde şık ve lüks bir adres olarak açılıyor.

2015

Cakarta’nın altın üçgeni, şık bir Endonezya estetik tasarımını modern teknoloji ve seçkin konfor ile birleştiren ilk Raffles oteline hoşgeldin diyor.

2016

Accor, FRHİ’yi satın alarak, zirve lüks segmanında Raffles ile portföyünü güçlendiriyor.

2018

1857 tarihinden Enrico Marconi tarafından inşa edilen bir neo-rönesans sarayında Raffles’ın üçüncü Avrupa destinasyonunu olan Raffles Europejski Warsaw’un açılıyor.

2019

Raffles iki otel ile portföyünü genişletiyor. Maldivlerin kristal Hint Okyausu sularında huzurlu bir cennet ve Shenzhen vahasında görkemli bir simge. Raffles’ın efsanevi amiral gemisi otelinin geri dönüşünü simgeleyen Raffles Singapore resmi olarak yeniden açılıyor.


Raffles Gala Etkinlikleri

Raffles Gala Etkinlikleri

1997 yılında, şirket REACH (Cesaret, Yardım, Şefkat ve Umut Sunma) isimli bir kamu programı başlattı. Bu program Raffles Hotels & Resorts'un faaliyette bulunduğu destinasyonlarda temel imkanlardan yoksun çocuklar, sanat ve çevre için önemli destekler sağladı.

1992 yılından beri, her yıl Raffles Singapur'da Raffles Noel Ağacı Müzayedesi ve Gala Yemeği düzenleyerek 280.000 Singapur Dolarından daha fazla bağış toplanmıştır. Son 16 yıldır, 3.000.000 Singapur Dolarından daha fazla bağış bu yıllık etkinliklerden toplanmış ve Singapur'da bulunan çeşitli yardım kuruluşlarının bu bağışlardan faydalanması sağlanmıştır.

Raffles Praslin, Seyşeller'de biyoçeşitliliği desteklemek için bulunduğumuz faaliyetlerimiz arasında Seyşeller Mağara Kırlangıçlarının yuva alanlarının geliştirme çalışmalarından korunması ve tehlike altındaki Seyşeller Mavi Güvercinini besleyen ve tatil köyü peyzaj planları içinde yer alan bitkilerin korunması bulunmaktadır. Aynı zamanda 40 yıl önce çıkan yangınlarda çorak kalan arazilerden Raffles Praslin, Seyşeller toprakları üzerinde bulunan yerlerde çeşitli endemik ve yöreye özgü bitki türleri yeniden yetiştirilmeye başlandı. Görülmeye değer birçok şey arasında ender rastlanan Coco de Mer ve Bwa Ponm da bulunmaktadır. Bunlar yöreye özgü mavi papağanın en sevdiği yiyeceklerdir.

Raffles Dubai'nin REACH çabaları fakir aileler, özel ihtiyaçları olan çocuklar ve yetişkinler ile kanser farkındalığını arttırmak üzerine yoğunlaşmıştır. Yıllık etkinlikler arasında okul masraflarına katkıda bulunan Children's Hope Foundation, Pancreatic Cancer Research, Safe & Sound Breast Cancer Awareness için bağış etkinliklerine ev sahiplikleri bulunmaktadır. Otelin REACH takviminde bir diğer önemli etkinlik Ramazan ayı sırasında yer almaktadır. Raffles Dubai 2011 yılında otel lobisinde özel ihtiyaçları olan yetişkinlerin yapmış olduğu resimleri sergileyerek Mawaheb from Beautiful People isimli sanat stüdyosunu desteklemiştir.

Raffles Singapore, Colonnade
Raffles Yeşil İnisiyatifleri

Raffles Yeşil İnisiyatifleri

 

Raffles, tüm otellerinde AccorHotels’in Planet 21 programına tam olarak uymayı planlamaktadır. Program atık yönetimi, enerji ve su tasarrufunda iyileştirmeler ile yerel gruplar ve iş ortaklıklarıyla toplumda, iş ve sosyal hizmetler sağlamak gibi faaliyetlere odaklanmıştır.

Çevresel faydalar kaynakların kısıtlı harcanması ve en iyi uygulamalar yoluyla sağlanmaktadır. Program sürdürülebilirliğe vurgu yapmakta ve geri dönüşüm ile otel mutfaklarında organik atıkların yönlendirilmesinden enerji tasarruflu lambalarla donanımın iyileştirilmesine kadar her şeyi kapsamaktadır. Bir denetim raporu her otelin çevre girişimlerini kayıt altına almaktadır. Bu rapor ayrıca otelin gelişimini takip etmekte ve otellerin Yeşil Ortaklık direktiflerini yerine getirdiklerinden de emin olmaktadır.

Ayrıca, bölgedeki yoğun turizme rağmen doğal ekosistemin devamını sağlamak amacıyla Siem Reap nehrinin yıllık temizlenmesi Raffles Grand Hotel d’Angkor personeli tarafından organize edilmektedir.

Raffles Ödülleri

Ödüller

Raffles Hotels & Resorts’un duyarlı bir lüks ve düşünceli, samimi, zarif bir hizmet anlayışı otel ve tatil köylerini her seferinde ilgi odağı haline getirir. En son alınan ödüller:

 • Condé Nast Traveler

  Okuyucuların Seçimi

  2017

  Derginin Popüler Liste ödülünü alan Raffles İstanbul geçen bir yılın ardından seyahat severler tarafından Türkiye'nin en iyi oteli olarak değerlendirilmektedir. Le Royal Monceau - "Nüktedan ve cesur tasarımıyla" takdir gören Raffles Paris, Işıklar Şehrinin en iyi üç oteli olarak görülmektedir. 2014-2017 yılından beri.

 • Uluslararası Otel Ödülü

  Avrupa ve Türkiye’deki En İyi Otel

  2017

  Raffles İstanbul, Avrupa’nın En İyi Oteli ve Türkiye’nin En İyi Oteli adayı gösterildi

 • Hint Okyanusu Kazananları

  Dünya Seyahat Ödülleri

  2017

  Raffles Praslin Seychelles, 2017 yılında Hint Okyanusu’ndaki Önde Gelen Villa Resort adayı olarak gösterildi

 • En İyi Lüks Otel - APAC

  Okuyucuların Tercihi Ödülü

  2017

  Raffles Singapore, Travel Weekly Asia tarafından Asya Pasifik’teki En Lüks Otel adayı olarak gösterildi

 • Condé Nast Traveler

  Gold Liste

  2016

  Condé Nast Traveler editörleri Raffles Singapore tesisini dünyanın en iyi otelleri ve tesisleri arasında kabul ediyor.

 • Tripadvisor

  Traveler’s Choice Ödülleri

  2016

  Sekiz Raffles oteli, milyonlarca seyahat değerlendirmesine dayanarak dünyanın en iyi tesislerini listeleyen, prestijli bir sıralama olan 2016 TripAdvisor Traveler’s Choice Ödülleri'nin kazananları oldu. Bu onuru yaşayanlar arasında Lüks ve En İyi bölgesel otel kategorilerinde birinci sırayı alan Raffles Makati vardı.

 • Condé Nast Traveler

  Okuyucuların Tercihi Ödülü

  2015

  Condé Nast Traveler okuyucuları beş Raffles tesisini dünyanın en iyi otelleri ve tesisleri arasında kabul ediyor. Raffles Singapore ve Le Royal Monceau, Raffles Paris, sırasıyla Singapur ve Paris'in en iyi otelleri arasında yer alıyordu. Bunun yanı sıra, Raffles Grand Hotel d’Angkor ve Raffles Hotel Le Royal Güneydoğu Asya'nın En İyi 15 Oteli arasında gösteriliyordu.

 • Condé Nast Traveler

  Gold Liste

  2015

  Raffles Istanbul Condé, açıldığı ilk yıl içerisinde Nast Traveler'ın 2015 Popüler Listesi'ne kabul edildi. Tesis Over-The-Top Luxury kategorisinde onurlandırılan dört otelden biridir.

 • Condé Nast Traveler

  Gold Liste

  2015

  Raffles Singapore Condé Nast Traveler'ın 2015 Altın Listesi'nde, art arda ikinci sene de ödüle layık görülenler arasında yer alıyor.

 • Tripadvisor

  Certificate of Excellence

  2015

  Dokuz Raffles tesisi, Trip Advisor tarafından düzenli olarak mükemmel tatil yorumlarına konu olan otelleri onurlandıran 2015 Certificate of Excellence ödülüne layık görüldü. Dahası, Raffles Singapore, Raffles Hotel Le Royal ve Raffles Grand Hotel d’Angkor beş yıl üst üste Certificate of Excellence ödülüne layık görüldükleri için Hall of Frame kazananları arasında yer aldılar.

 • Tripadvisor

  Travelers' Choice Ödülleri

  2015

  Dokuz Raffles oteli, milyonlarca seyahat değerlendirmesine dayanarak dünyanın en iyi tesislerini listeleyen, prestijli bir sıralama olan 2015 TripAdvisor Traveler’s Choice Ödülleri'nin kazananları oldu. En İyi Hizmet kategorisinde her ikisi de üçüncü sırayı alan Raffles Dubai ve Raffles Hotel Singapore, bu onura layık görülen oteller arasında yer aldı. Bunun yanı sıra, Raffles Makati, Lüks kategorisinde en iyi 10 oteli arasında gösterildi.

 • Seyahat + Eğlence

  En İyi Yeni Oteller

  2015

  Travel + Leisure dergisinin okuyucuları Raffles Istanbul'u, 2015 Bt Listesi'nde bir Mükemmellik Örneği olarak kabul ediyor: En İyi Yeni Oteller, otelin modern sanat koleksiyonunu ve nefes kesen Boğaz manzaralarını öne çıkarıyor.

 • Seyahat + Eğlence

  500 Dünyanın En İyi Otelleri

  2015

  Raffles Hotel Le Royal, Travel + Leisure'ın 2015 yılı 500 Dünya'nın En İyi Oteli listesindeki tesisler arasında gösteriliyor.

 • Dünya Lüks Otel Ödülleri

  Dünya Lüks Otel Ödülleri

  2015

  Raffles İstanbul Türkiye'deki en iyi Lüks Spa Otel olarak kabul edildi. Ayrıca Raffles Praslin, Seyşeller'deki Raffles Spa, Seyşeller'deki En İyi Lüks Destinasyon Spa ödülünü kazandı.

Condé Nast Traveler

Okuyucuların Seçimi

2017

Derginin Popüler Liste ödülünü alan Raffles İstanbul geçen bir yılın ardından seyahat severler tarafından Türkiye'nin en iyi oteli olarak değerlendirilmektedir. Le Royal Monceau - "Nüktedan ve cesur tasarımıyla" takdir gören Raffles Paris, Işıklar Şehrinin en iyi üç oteli olarak görülmektedir. 2014-2017 yılından beri.

Uluslararası Otel Ödülü

Avrupa ve Türkiye’deki En İyi Otel

2017

Raffles İstanbul, Avrupa’nın En İyi Oteli ve Türkiye’nin En İyi Oteli adayı gösterildi

Hint Okyanusu Kazananları

Dünya Seyahat Ödülleri

2017

Raffles Praslin Seychelles, 2017 yılında Hint Okyanusu’ndaki Önde Gelen Villa Resort adayı olarak gösterildi

En İyi Lüks Otel - APAC

Okuyucuların Tercihi Ödülü

2017

Raffles Singapore, Travel Weekly Asia tarafından Asya Pasifik’teki En Lüks Otel adayı olarak gösterildi

Condé Nast Traveler

Gold Liste

2016

Condé Nast Traveler editörleri Raffles Singapore tesisini dünyanın en iyi otelleri ve tesisleri arasında kabul ediyor.

Tripadvisor

Traveler’s Choice Ödülleri

2016

Sekiz Raffles oteli, milyonlarca seyahat değerlendirmesine dayanarak dünyanın en iyi tesislerini listeleyen, prestijli bir sıralama olan 2016 TripAdvisor Traveler’s Choice Ödülleri'nin kazananları oldu. Bu onuru yaşayanlar arasında Lüks ve En İyi bölgesel otel kategorilerinde birinci sırayı alan Raffles Makati vardı.

Condé Nast Traveler

Okuyucuların Tercihi Ödülü

2015

Condé Nast Traveler okuyucuları beş Raffles tesisini dünyanın en iyi otelleri ve tesisleri arasında kabul ediyor. Raffles Singapore ve Le Royal Monceau, Raffles Paris, sırasıyla Singapur ve Paris'in en iyi otelleri arasında yer alıyordu. Bunun yanı sıra, Raffles Grand Hotel d’Angkor ve Raffles Hotel Le Royal Güneydoğu Asya'nın En İyi 15 Oteli arasında gösteriliyordu.

Condé Nast Traveler

Gold Liste

2015

Raffles Istanbul Condé, açıldığı ilk yıl içerisinde Nast Traveler'ın 2015 Popüler Listesi'ne kabul edildi. Tesis Over-The-Top Luxury kategorisinde onurlandırılan dört otelden biridir.

Condé Nast Traveler

Gold Liste

2015

Raffles Singapore Condé Nast Traveler'ın 2015 Altın Listesi'nde, art arda ikinci sene de ödüle layık görülenler arasında yer alıyor.

Tripadvisor

Certificate of Excellence

2015

Dokuz Raffles tesisi, Trip Advisor tarafından düzenli olarak mükemmel tatil yorumlarına konu olan otelleri onurlandıran 2015 Certificate of Excellence ödülüne layık görüldü. Dahası, Raffles Singapore, Raffles Hotel Le Royal ve Raffles Grand Hotel d’Angkor beş yıl üst üste Certificate of Excellence ödülüne layık görüldükleri için Hall of Frame kazananları arasında yer aldılar.

Tripadvisor

Travelers' Choice Ödülleri

2015

Dokuz Raffles oteli, milyonlarca seyahat değerlendirmesine dayanarak dünyanın en iyi tesislerini listeleyen, prestijli bir sıralama olan 2015 TripAdvisor Traveler’s Choice Ödülleri'nin kazananları oldu. En İyi Hizmet kategorisinde her ikisi de üçüncü sırayı alan Raffles Dubai ve Raffles Hotel Singapore, bu onura layık görülen oteller arasında yer aldı. Bunun yanı sıra, Raffles Makati, Lüks kategorisinde en iyi 10 oteli arasında gösterildi.

Seyahat + Eğlence

En İyi Yeni Oteller

2015

Travel + Leisure dergisinin okuyucuları Raffles Istanbul'u, 2015 Bt Listesi'nde bir Mükemmellik Örneği olarak kabul ediyor: En İyi Yeni Oteller, otelin modern sanat koleksiyonunu ve nefes kesen Boğaz manzaralarını öne çıkarıyor.

Seyahat + Eğlence

500 Dünyanın En İyi Otelleri

2015

Raffles Hotel Le Royal, Travel + Leisure'ın 2015 yılı 500 Dünya'nın En İyi Oteli listesindeki tesisler arasında gösteriliyor.

Dünya Lüks Otel Ödülleri

Dünya Lüks Otel Ödülleri

2015

Raffles İstanbul Türkiye'deki en iyi Lüks Spa Otel olarak kabul edildi. Ayrıca Raffles Praslin, Seyşeller'deki Raffles Spa, Seyşeller'deki En İyi Lüks Destinasyon Spa ödülünü kazandı.