Raffles 1915 Cin

  • 2005‘de yapıldı
  • Sipsmith
    tarafından el yapımı
  • Singapur’u
    yüceltmek için
    Sling Cocktail

1915 yılında, Long Bar'da Raffles Barmeni Ngiam Tong Boon tarafından yaratılan Singapore Sling şu anda dünyanın en meşhur kokteyllerinden biridir. Simge niteliğindeki bu kokteylin 100. yılını kutlamak amacıyla Raffles, Londra'nın cin rönesansının tutku dolu öncülerinden biri olan Sipsmith ile birlikte çalışıp Raffles Hotels & Resorts için sipariş üzerine bir Cin yarattı. Raffles 1915 Cin Sipsmith'in Uzman Damıtıcısı Jared Brown tarafından yaratılmıştır ve Raffles Hotels & Resorts'a özel olarak Londra'daki Sipsmith İçki Fabrikasında elde üretilmiştir.

Raffles Sipsmith Cin

Raffles 1915 Cin Sipsmith'in Uzman Damıtıcısı Jared Brown tarafından yaratılmıştır ve Raffles Hotels & Resorts'a özel olarak Londra'daki Sipsmith İçki Fabrikasında elde üretilmiştir.

Difford's Guide tarafından 5 yıldız artı notuna layık görülen Raffles 1915 Cin, Asya'da yetişen bitkilerin heyecan verici bir karışımıdır –yasemin çiçekleri, taze greyfurt kabuğu, limon otu, Kaffir limonu yaprağı, hindistan cevizi ve kakule– ardıç, kişniş ve süsen kökü dahil olmak üzere ödüllü Sipsmith Londra Sek Cin'de bulunan bazı bitkilerle birlikte damıtılmıştır. Sonuç olarak, şık, parlak ve dengeli bir dokunuşla birleşen tatlı portakal baharatının sıcaklığının yanında hoş, güçlü bir tat ortaya çıktı.

Bu iş birliği, Singapore'un kurucusu ve Raffles şirketine ismini veren Sir Stamford Raffles'ın büyük, büyük, büyük yeğeni ve Sipsmith'in kurucusu olan Sam Galsworthy ile mutlu bir tesadüf eseri olarak kurulmuş ortak bir geçmişe dayalıdır.

Raffles 1915 Cin Hikayesi